Марія Монтессорі*.
Методика Монтессорі.
Метод Монтессорі використовується вже понад сто років в усіх країнах світу і популярність його продовжує зростати. Педагогіка Монтессорі підкреслює і розвиває потенційні здібності дитини, використовуючи спеціально розроблені навчальні матеріали, та ретельно підготоване середовище, приділяючи велику увагу незалежності дитини та її індивідуальним потребам.
Основа філософії – це переконання, що надаючи дитині освіту і необхідну свободу, забезпечуючи її потреби та виховуючи в ній впевненість у власних силах , любов до життя, повагу, у відповідь можна очікувати такого ж ставлення, а в майбутньому вона повною мірою реалізує себе. Задача методу полягає в підготовці дитини до життя, а не до школи.
5 навчальних зон та напрямків у Монтессорі:
Математика
Дитина вчиться систематизувати та впорядковувати предмети, розвиваючи процеси мислення. Це сприяє пізнанню абстрактної математичної теорії шлях використання наочних, предметних навчальних засобів, з якими можна експериментувати та відкривати їхні нові можливості.
Навички практичного життя
Розділ практичне життя є базовим в Монтессорі освіті. Ці навички необхідні для того, щоб не залежати від дорослих у щоденних побутових справах, що зміцнює впевненість дитини в собі. В цій зоні малюки навчаються мити посуд, користуватися кухонним приладдям, готувати прості страви, прибирати, одягатися, сортувати, пересипати,переливати та змішувати.
Сенсорика
Заняття в сенсорній зоні розробленні для того щоб дитина навчилася виявляти різницю між якостями предметів (форма, розмір, вага).
Мова
Під час підготовки до читання та письма діти з задоволенням виконують цікаві вправи, розробленні для розвитку слухового та зорового сприйняття письмових символів, розширення словникового запасу та розвитку моторики.
Культурний розвиток
Термін «культура» в Монтессорі освіті обіймає географію, біологію, астрономію та історію. Діти вивчають континенти та дізнаються про культуру і історію народів, що їх населяють, про місцевих тварин та рослини. Вони створюють карти, слухають пісні та легенди, знайомляться з традиційним вбранням, мистецтвом та стравами. Діти пізнають основи науки, здобувають практичний досвід впізнавати та класифікувати тварин і рослин, малювати чи складати пазли, тощо
Керівник: Марія Малишко - практикуючий Монтессорі -педагог і терапевт з 20-річним стажем роботи (Міжнародний сертифікат Берлінського Монтессорі-товариства 1996рік), старт менеджер двох Монтессорі дитячих садків і двох Монтессорі-центрів автор книги "Монтессорі - ключ до світу", популяризатор руху Монтессорі в Україні і за її межами.
* Марія Монтессорі (1870-1952) – відома італійка, перша в історії своєї країни жінка - лікар, педагог – гуманіст, яка все своє життя присвятила створенню спеціальної методики виховання дітей.